X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
گاه نوشته های یک امیر معروف به لئون
 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 

با عرض سلام و خسته نباشید
قبل از آغاز سخنم از شما متشکرم در شبکه اجتماعی کلوب هستید و پاسخ مردم را میدید و انشالله سلامت باشید...
جناب آقای دکتر از هفته های گذشته پس از اینکه شرکت " انتقال داده های ندا گستر صبا " قانون جدیدی برای مشترکینش با عنوان " قانون منصفانه تصویب کرد " کاربران زیادی به سامانه 195 شکایت کردند زیرا :


1. اطلاع رسانی در سایت نشد نزدیک 3 هفته گذشت و پس از گذشت 3 هفته چند روز قبل اطلاعیه را زدند تا مشترکین جدید و قدیم تمدید سرویس های خود را انجام دهند وقتی انجام دادند سپس اطلاعیه این قاون را عمومی کردند یعنی به نوعی این شرکت زرنگی کرده است تا همه مشترکین سرویس خریداری کنند و بعدا متوجه بلایی که قرار بر سرشون بیاید بشوند .

2.در صورتی که میفرمایند قانون منصفانه پس وقتی توانایی سرویس دهی برای سرویس 128 KB تا 12 MG را ندارند پس نباید سرویس های بالاتری را ارائه بدهند وقتی اعلام غیر عمومی کرده اند سرعت 12 مگ سرعت 110 KB در ساعت شبانه خواهد داشت ، میخواستم بدانم کجای این قانون 1 به 8 رعایت شده است ؟ و تفاوت این سرویس های برای ساعت شبانه 10 KB است و فقط پول سرویس هاشون فرق میکند و یعنی اینجا داری هزینه ی سرویس شبانه که باید رایگان باشد را داری میدید .

3.عده ی زیادی در خواست شکایت در سامانه 195 ارسال کردند ولی متاسفانه برای همه یک پاسخ یکسان ارسال شد و همشون لینک میشدند به صفحه خرید صبانت در صورتی که در متن شکایت فقط در خصوص ساعت شبانه نبود و خواستم بدانم دقیقا به چه صورت این پاسخ دهی انجام میشده است ؟

4. دیشب در یکی از انجمن های فارسی زبان سایت P30World نماینده ی این شرکت به مشترکین پر مصرف واژه ی " مفت خور " را خطاب کردند و در خواست بررسی از صبانت خواستیم و فقط نظرات را برروی پیج رسمیشون در سایت کلوب حذف کردند .

5.این شرکت متاسفانه کارشناسانش اطلاعات لازم را ندارند به حدی که فرق DNS Server و IP را بلد نیستند و خیلی از ماها این مکالمات را شنیدیم شما تنها کافیست بخواهید تا مشترکینی که از این نوع مکالمات داشته اند برای شما ارسال کنند یا خودتان برای تست تنها یک بار با پشتیبانی تماس بگیرید و یک سوال ساده بپرسید متاسفانه میمانند در سوال و جواب غیر معقولی را میدهند .

6.بنده پس از اینکه متوجه شدم این قانون اعمال شده اقدام به استفاده از سرویس نامحدود انجام دادم و مرز این سرویس 20 گیگ بوده و بعد از اون سرعت طبق قانون شرکت و مصوبه 152 تنظیم مقررارت 1 به 8 خواهد شد و یعنی سرعت 256 باید بشود 32 KB ولی متسافانه به زیر  این سرعت آمده است و بین 10 الی 25 KB است .

نکته جالب این هست در سامانه 195 موضوع را مطرح کردم و بازم این شرکت خود حرف خودش را نقض کرد و برای من زد محدودیت بنده 10 گیگ بوده است ( شما پیگیری شکایت موجود هست تا خودتان هم ملاحظه فرمایید )

پس از تماس با پشتیبانی این امری طبیعی است هر چه بیشتر از مقدار 20 گیگ دانلود کنید سرعتتون پایین تر میاید تا نتوانید استفاده کنید و سرویس جدیدی بخرید و پس از شنیدن این صحبت به نماینده فروش مشهد تماس گرفتم گفتند ما ابتدای خرید به شما این نکته را گفتیم در صورتی که نگفتند و وقتی گفتم همچین قانونی را تو سایتتون نزدید به من گفتند " من که نمیتوانم با شما تا شب سر این مضووع بحث کنم یک سرویس دیگر خریداری کنید " .

این شرکت مشکلات خیلی زیادی دارد که اگر یک سایت برای مشکلت این سایت بزنید تمام مشترکین جمع خواهند شد و مشکلات این شرکت را براتون ارسال میکنند و پس از اعمال این قانون ظالمانه همه مشترکین بسیار عصبانی شدند و اقدام به شکایت ، تخلیه سرویس و... انجام داده اند تا بقیه مشترکین هم با خبر شوند و مشترکین جدید به سمت این شرکت نیایند .

7.قطع وصلی های زیاد این شرکت و پاسخ این شرکت " منطقه شما پر نویز است " حالا میگییم یک منطقه پر نویز 2 تا منطقه پور نیوز 3 تا پور نیوز نه اینکه همه مشکل قطع و صلی داشته باشند !

از شما تقاضای بررسی در خصوص این قانون جدید ، نحوه ی پاسخ گویی و بررسی میزان سرعت و قطع وصلی دارم .

با تشکر


موضوع: درباره من

نظرات (0)
  |  
داغش کن!  سردش کن!
درجه داغی این مطلب: 11 درجه

 

Some copyright and legal notices here. Maybe use the © symbol a bit.