X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
s1107
 
تاریخ عضویت: 1393/08/05
تاریخ ایجاد وبلاگ: 1394/02/19
تعداد مطالب: 91
تعداد ارسال های تالار گفتگو: 37
 
درباره وبلاگ
ریشة عقل ، اندیشه است و ثمره ‌اش سالم ماندن ...
 
منو اصلی
موضوعات
آرشیو ماهیانه مطالب
پیوند ها
آمار بازدیدکنندگان
خوراک خور (RSS Feed)
 
 

 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
 
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۹:۲۵ ب.ظ  ::  موضوع: دنیای بازی - بازی دنیا
 

سلام پردیسیها...

 

به GAMELAND خوش آمدید.

 

مقدمه :

 

 

به جرأت میشه گفت این روزها در ایران کسی رو نمیشه پیدا کرد که از وضع و اوضاع مملکت راضی باشه خصوصا از نظر اقتصادی که در این یکسال گذشته و بخاطر شرایط بوجود آمده خیلی از مردم دچار ضرر و زیان شدند. واکنش راحت طلبانه و آسانی که "عام" مردم در برابر این مشکلات اتخاذ میکنند "فحش" دادن و "دزد" خواندن ته تا بالای نظام و از دست رفته بودن مملکت است.

 

 

اما آیا واقعا ایران عزیز ما به خاطر چهارتا اختلاصگر و بالا پایین کشیدن دلار یا تعدادی مدیر و مسئول بی کفایت از دست رفته...؟

 

 

آیا مسئولان بی کفایتی که امروز بر سر کار هستند ازکهکشان و یا بُعد دیگری آمده اند یا خود ما انتخابشان کرده ایم...؟

 

 

آیا نیست شدن گوجه در بازار و گران شدن رب گوجه بخاطر تحریم آمریکاست؟

 

 

آیا نایاب شدن پوشک زیر سر استکبار جهانیست؟

 

آیا کنترل قیمت طلا و سکه و ارزِ ایران در دستان خزانه داری ایالات متحده است؟

 

 

آیا وظیفه بانک مرکزی فقط چاپ پول است؟

 

 

آیا پولی که چاپ میشود دارای پشتوانه است؟

 

 

آیا عبور نقدینگی از 1800 میلیارد تومان سهوی و از روی بی برنامه گی است؟

 

 

آیا هدف رسانه های داخلی روشنگری یا توجیه و پاک کردن صورت مساله است؟

 

 

آیا هدف رسانه های خارجی خیر خواهانه و از روی دلسوزی است؟

 

 

آیا ایران رتبه اول فیلترینگ جهان است؟

 

 

آیا سیل و زلزله بخاطر انقلابی گری و مرگ بر آمریکا گفتن است؟

 

 

 

 

آیا مشکل ایران حجاب است؟

 

آیا مشکل ایران کنسرت است؟

 

آیا مشکل ایران آزادی بیان است؟

 

 

آیا مشکل ایران بیکاریست؟

 

آیا مشکل ایران گرانیست؟

 

آیا مشکل ایران فقر است؟

 

آیا مشکل ایران تورم است؟

 

 

آیا اصلا مشکلات ایران داخلی است؟

 

آیا اصلا مشکلات ایران خارجی است؟ 

 

 

آیا ایران در حال حاضر کشور ضعیف و آسیب پذیری است؟

 

 

آیا باز هم تابستان داغی در پیش داریم؟

 

 

آیا جمعه و تهران است یا شنبه و پاریس؟

 

 

آیا خلیج فارس لباس عربی به تن خواهد کرد؟

 

 

آیا جنگ میشود؟

 

 

آیا مذاکره میکنیم؟

 

آیا راه نجاتی از وضع موجود هست؟

 

 

آیا راه نجات مقاومت است؟

 

 

آیا راه نجات سازش است؟

 

 

آیا راه سومی هست؟

 

 

آیا ما در این راه تنها هستیم؟؟؟

و

.

.

.

 

 

این سوالات و سوالات بیشمار زیادی که این روزها در سر تمام ما ایرانیها ست جواب های درست ، دقیق و قابل قبولی از نظر عقلی و منطقی دارند.

 

 

خیلی ها جواب این سوالات را در زیر دامن حاج خانوم مکله (بی بی سی و...) جستجو میکنند.

 

 

تعداد قابل توجهی هم زیر کلاه ماسکی عمو سام (صدای آمریکا و...) به دنبال جوابهایشان هستند.

 

 

عده ای هم لابلای خیک و شکمبه پُر شده از دینارُ دلارُ شبهه ایرانیهای خارجی که زیر عبای شیوخ سعودی و اماراتی (منوتو - ایران اینترنشنال و...) سینه میزنند.

 

 

اما ، این افراد تا بحال از خودشان پرسیده اند چرا کشورهای "خارجی" که مدیا و سرگرمی در اونها کاملا بصورت نوعی صنعت و تجارت در آمده و حتی تلویزیون که ساده ترین و در دسترس ترین نوعی سرگرمی محسوب میشود بصورت کابلی و یا به شکل سرویسهای اشتراکی به مردم کشور خودشان عرضه میشود باید به صورت رایگان بیش از چند صد ساعت برنامه و محتوا با زبان فارسی در طول شبانه روز برای مردمی ارائه بدهند که حتی در یک قاره هم نیستند.

 

 

بعنوان مثال شبکه BBC در انگلیس برای مردم خودشان رایگان نیست و مردم سال ها برای دیدن جرمی کلارکسون و رفقای دوست داشتنیش در برنامه "تاپ گیر" مجبور به پرداخت پول برای تهیه اشتراک شبکه BBC بوده و هستند.

 

 

رایگان بودن BBC فارسی برای مردم کشوری که دقیقا 102 سال پیش با ایجاد قحطی مصنوعی سبب کشته شدن نیمی از جمعیت شان (حدودا 10 میلیون نفر) شدند چه دلیلی میتواند داشته باشد؟ چشمُ اَبروی ما بسیار زیباست؟ ملکه یک رگ ایرانی دارد؟ شباهتهای فرهنگی خاصی مردم دو کشور باهم دارند؟ سابقه دوستانه ای بین ایران و انگلیس در طول تاریخ میتوان یافت؟ و یا...

 

 

پیدا کردن جواب این سوال را به پیامبر درونی (عقل) خودتان میسپارم...؟

 

 

سخن کوتاه کنیم. بعنوان یک ایرانی در سالی که انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار میشود این وظیفه را در خودم احساس کردم تا برای قشری از جامعه که کمتردر مسائل سیاسی-اجتماعی وارد می شوند و اکثریت جامعه دیدگاه مناسبی نسبت به آنها ندارند در طی روزهای باقیمانده تا انتخابات بصورت خودمانی و با زبان گیمری شرایط روز کشور را پایش کنیم.

 

 

 تا در نهایت با شناخت کافی از مشخصات یک نماینده جامع الشرایط و متناسب با نیاز روز کشورمان ایران ، در انتخابات پیش رو همچون سالهای قبل فریب افراد بی کفایت و غیر متخصص و اشرافی و... را نخوریم.

 

در ضمن ، نا اُمیدی ممنوع (حتی شما دوست عزیز)

 

 

و اما ، برای قسمت دوم با اسنایپر به سراغ اصل مطلب رفتیم و قراره که نقطه زنی کنیم.

 

 

تا به حال به این فکر کردید که چرا با وجود تغییرات جناحی (اصلاح طلب - اصول گرا و...) در نمایندگان مجلس، هیچ گونه گشایش قابل توجهی در کشور و زندگی مردم صورت نمیگیره ...

 

 

از ابتدای انقلاب تا به امروز 10 دوره انتخابات مجلس برگزار شده که در هر دوره چیزی نزدیک به 300 نماینده راهی مجلس شورای اسلامی شدند. اگر بصورت تقریبی و بدون در نظر گرفتن افراد تکراری حساب کنیم نزدیک به 3000 نفر در طی این 40 سال به عنوان نماینده مردم در مجلس حضور داشتند.

 

 

خب پس ایراد کار کجاست؟ یعنی همه این 3000 نفر افراد بد و ضد مردم و ضد ارزش های این مرز و بوم بودند؟ باشه، اگه نگیم همه حداقل نصف این مقدار یعنی 1500 نفر از این نمایندگان افراد خوب و دلسوزی بودند. خب چرا کار قابل توجهی برای مبارزه با فساد ، رانت ، آقازادگی و سایر مشکلاتی که امروزه مثل زخم که سر باز کردند انجام ندادند؟ یا انجام دادند و نشده؟ یا...

 

 

بعد از 40 سال آزمون و خطا و به بلوغ رسیدن انقلاب، چیزی که کاملا مشخصه اینه که مشکل از "افراد" نیست بلکه ناکارآمد و ناقص بودن بخشی از "ساختار" هاست که به کشور صدمه میزنه. بعنوان مثال، بر اساس نظرات پژوهشگران، در 40 سال گذشته شیوه اکثر (شاید بشه گفت تمام) اختلاص ها و مفاسد اقتصادی کاملا یکسان و مشابه یکدیگر بوده و هستند. و سیستم نظارتی ،قضایی و قانون گذاری ما تنها به برخورد و مجازات افراد متخلف اکتفا کردند در حالی که بستر فساد همچنان باقیست.

 

 

ساده تر بخوام بگم ، تصور کنید روباه ها از راه شکاف دیوار یک مرغداری به صورت هفتگی حمله (نفوذ) و چند مرغ شکار کنند. و صاحب مرغداری بجای بستن شکاف (باگهای قانونیِ بسترسازِ فساد) فقط با کشتن روباه ها سعی در حفاظت از مرغها داشته باشه. به نظر شما این کار عاقلانست؟

 

 

بله، همانطور که گفتیم مشکل از افراد نیست بلکه ساختارهای ما مشکل دارند و فرقی نمیکند که چه جناحی بر سر کار بیاید. خب پیدا کردن نقص و مشکل نیمی از حل مساله است و نیم دیگر آن پیدا کردن راه حل و شیوه مناسب برطرف کردن نقص موجود است.

 

 

و اما راه حل ، همه ما به نوعی غرب زده هستیم (فقط کم و زیاد داره) و سعی در الگو گرفتن از زندگی آنها داریم. حتی مسئولین منتخب ما، اما تا بحال از خودتان پرسیده اید که این مسئولین چرا از ته تا بالای قوانین و ضوابط غربیها (آزادی بیان-پوشش و...) دفاع و حتی سینه چاک میکنند. ولی تا اسم یکی از بهترین و کاربردی ترین قانون آنها به میان میاد 2پا دارند 2پا دیگه هم قرض میکنند و جیم میزنند یا برخورد چکشی میکنند حتی رئیس فراکسیون شفاف سازی...

 

 قانونی که کابوس مفسدین و منافقین به شمار میاد و زمینه های هر گونه فسادی(خصوصا اقتصادی) رو از بین میبره و تضمینی برای وصول وعده های نمایندگان به حساب میاد تا دیگه شاهد وعدهای توخالی یا بعضا دروغ افراد نادرست نباشیم.

 

 

آقا شفافیت ، بله 99/9999999999 درصد مشکلات ما با مسئولین از عدم شفافیت اونها در تصمیمات ، رأی ها ، میزان ثروت ، راه کسب ثروت ، فرزندان و... نشأت میگیره که امروزه باعث مسائلی مثل اشرافیت و آقازادگی شدند و گریبان مردم رو گرفتند.

 

 

تا کی باید نمایندگان مجلس جلوی مردم (دوربین) موضع انقلابی و مردمی بگیرند ولی زمان تصویب قانون رسید رأی به منافع خودشان و جناحشان بدند؟ عزیزان راه برون رفت از این منجلاب تنها یک چیز است و اون شفافیت ، خصوصا در مجلس است.

 

 

به شما قول میدم اگر قانون شفافیت در ایران اجرا بشه حتی اگه نتانیابو هم بعنوان رئیس جمهور منصوب کنند. بنده خدا کاری جز خدمت و نوکری مردم ایران نمیتونه انجام بده چون اون موقع همه چیز رو و شفافِ... 

 

 

 

فکر کنم همین قدر برای توضیح کلیت ماجرا کافی باشه. برای توضیحات و راهکارهای تخصصی شما را به شنیدن و یا تماشای 44مین سلسله سخنرانی های روایت عهد دعوت میکنم :

برای مشاهده سخنرانی روی تصویر کلیک کنید

 

 

((برای دانلود فایل صوتی روی اینجا کلیک کنید))

 

 

نکته : لطفا بدون هرگونه قضاوت ، خصوصا از روی یک کلیپ کات شده یا جُک و تمسخرهای فضای مجازی به تماشای ویدئوی بالا بپردازید. چرا که اگر کسی حرف حسابی داشته باشد آنرا با منطق بیان میکند و یا حتی پا به مناظره میکشد. اما اگر دقت کرده باشید مخالفان داخلی و خارجی این پژوهشگر وطن دوست ، کاری جز تمسخر و تقطیع و ترور رسانه ای در برابر ایشان اتخاذ نکرده اند.

 

ادامه دارد...

______________________________________________

اگه قسمت اول رو از دست دادی بکوب روی اینجا

 

 
 
 
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 3 درجه