X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
۰۵ تیر ۱۳۹۶

            ماهک من

--------------------------

سلام به دوستای عزیز پردیس گیم....عید همتون مبارک....خیلی اوقات دوستان از طریق های مختلف پیام میدنو میگن امیر چرا ماهک و تغییر نمیدی...روال تیم ماهکو تغییر بده ....منم در جواب همه ی دوستان میگم باور کنین ما تلاشمونو داریم میکنیم که تغییرات رو با اعضای جدید و مطالب کاملا متفاوت نشون بدیم .....در کل...خوشحالیم که یک بار دیگه در خدمتتون هستیم...روال ما همچون گذشته به اینصورته که هر مطلب در ساعات مختلف به روز رسانی میشه به انتهای پست ها اضافه میشه با ما در این دو روز همراه باشید....با آرزوی بهترینا برای تک تک شما عزیزان.....

برقرار باشیدو سبز.......ارادتمند:امیر

============================

      ماهک من 

==============

دوستای عزیزم این عید رو به همه ی شما عزیزان تبریک میگم.امیدوارم به هر آرزویی که تو دلتونه برسید.امیدوارم ماه رمضان سال آینده در مقدس ترین جاهای زمین روزه بگیرین.

شروع این پست(پست اول)رو اختصاص میدیم به یک سری عقاید مذهبی افراد با ادیان مختلف......

 

Religion and Faith

Iman Jeilani

ایمان جیلانی، 23 ساله، نظر خود را بدینصورت در رابطه با پوشش مذهبی اعلام نموده: «آیا افراد مانند لباس من هستند یا خیر، آنها بخشی از هویت من شده اند.» جیلیانی یک مسلمان سنی است و می گوید حجاب او باعث می شود که او به مادرش فکر کند که برای او ساخته شده است.

او ادعا نمیکند که یک ایماندار کامل است به اعتقاد او - هرکسی انتخابهایی کرده است که باورهای شخصی وی را نشان میدهد - اما به نظر او لباسهای بیرونی آنها معنویت آنها را نشان میدهد.

ایمان می گوید که او حداقل پنج بار در روز، از ساعت 7 صبح، دعا می کند. او تقریبا در هر کجا، از یک کافی شاپ به یک اتاق در محل کار، پرستش می کند. "من در همه جا دعا می کنم. او می گوید همه جا جای خوبی برای ارتباط با خدااست.

"این که آیا مردم لباس من را دوست دارند یا خیر، آنها بخشی از هویت من شده اند. من آنها را با غرور می پوشانم چون بخشی از آن هستم. من فکر نمی کنم که من نماینده ای از ایمانم هستم؛ من فقط یک انسان هستم مثل هر کس دیگری و بهترین کار را برای انجام دین من انجام می دهم و بهترین تصویر را نشان می دهم، اما گاهی اوقات این همیشه امکان پذیر نیست. نکته کل این است که وقتی من آنها را می پوشم، یادآوری آنها است. "

 

اگرچه کشوری که من در آن زندگی میکنم(جمهوری چک)بسیار با ناملایمت نسبت به پوشش با من برخورد میکند .بارها من به سبب همین پوشش مورد تمسخر و توهین و حتی تهدید به تجاور قرار گرفته ام.اما من باور دارم که خداوند در همه جا مراقب من بوده و هست.

 

 

Mankamal Singh

منكامال سینگ خود را سكوی ارتدكس می نامد. او همچنین تعمید آمریت را گرفته است. او می گوید نماز بخشی از زندگی روزانه وی است: "به اعتقاد او هر روز صبح راه صعودی به سمت خداوند است ... و دعاهای خود را حدود ساعت 5 صبح شروع می کنیم. ما حمام می کنیم، خودمان شستشو می دهیم و آماده می شویم ... سپس دوباره دعا می کنیم.

پوشش سینگ هم به اعتقاد وی نماینده ی مذهب و آیین وی است.این پوشش شامل:

 

"کرپان(نوعی شمشیر کوچک)؛ یک نگین فولادی به نام کارا(که در کلاه قرار میگیرد)؛ لباس زیر به نام kachera؛ kangha، که یک شانه چوبی که برای پاک کردن موهای برافروخته وی استفاده میشود

 

Devinder Kaur

کائور همسر منکامال هست و همانند همسرش لباس مشخص به منظور اجرایی آیین مذهبی دارا میباشد

کائور می گوید عصر جمعه زمان مورد علاقه او برای دعا است، زیرا این امر "زمان را برای تفکر و تعادل خود برای هر چیزی که در هفته اتفاق افتاده است" می دهد.

 

لباس او شامل لباس خواب (لباس های شیک و شلوار)، چونی (روسری بلند)، دشت (یک توران)، کرپان (یک شمشیر کوچک، نماد مبارزه با بی عدالتی و ظلم دینی)، یک کارا (یک فلز دستبند، نمادگرایی، در میان چیزهای دیگر، بی نهایت، زمان، محدودیت و یادآوری خدا)، shingaar (لوازم جانبی نمایندگی دندان حیوانات، که از لحاظ تاریخی پوشیده شده توسط رزمندگان)، و malas (نمادهای مهره).

"من فکر می کنم چون هفت سال است که من دواستار را پوشانده ام عقاید و تفکرات دیگران نباید بر من اثر کند.چرا بارها شنیده ام که من را دیوانه خطاب کرده اند.برخی نیز من را همچون جادوگرها لقب نهاده اند.اما این لباس برای زنان و مردان سیک نشان برابری بوده و این آیین به ما فرمان داده که موهای خود را بپوشانیم.

 

 

Rachel Virgo

 

راشل ویرجین یک مسیحی انجیلی است و با شوهرش بن زندگی می کند. آنها هر روز یک بار در همان لباس هایی که در طول هفته به طور معمول می پوشند، در خانه شان عبادت می کنند. "من فکر می کنم عبادت در یکشنبه بیان تمام عبادت در تمام هفته است،" توضیح می دهد. "در کمد لباس من موارد بسیار گران قیمت نیز وجود دارد.اما من تمایل به خرید در مغازه های خیریه  نیز دارم. بنابراین حتی برای عبادت در یکشنبه، انتظار نمی رود که هر چیزی گرانبها را بپوشم.

من پس از ازدواج با بن به این آیین ایمان آوردم و کفشی که در روزهای یکشنبه به پای خود دارم 21 سال پیش توسط همسرم به من هدیه داده شد.

 

"من فکر می کنم که چیز فوق العاده در مورد خدا این است که او از ما بر نمی گرداند، او خود جهان را آفریده،" او از باورهای ما باخبر بوده. "و او برای خود به عنوان پدر صحبت می کند. من دوست دارم فکر کنم که می توانم چیزی را که می خواهم با پدرم پوشش کنم  را بپوشم. من معتقدم او به پوشش من اهمیت میدهد.چون او به من اهمیت میدهد پس من نیز در زمان عبادت بایستی به او اهمیت دهم

 

 

Chloe Cohen

 

کوهن در برنت زندگی می کند و خود را بعنوان یهودی توصیف می کند، اما می افزاید که او دین مورد استفاده را طبقه بندی نمی کند: "هنگامی که شما در این جعبه ها قرار می گیرید متوجه می شوید که آنها بسیار مفید نیستند - به شما کمک می کند تا سطح عمیق تر درک خود را در مورد خود و اعتقادات خود به دست آورید. "

 

کوهن در حال پوشیدن یک روسری است. "زنان متاهل در یهودیت موهای خود را پوشانده اند - هر دو مردان و زنان موهایشان را هنگام دعا می پوشانند. من لباس روسری شالوده ای به نام تچل می پوشانم که لباس های منحصر به فردی در نظر گرفته می شود.

 

 

او همچنین یک حلقه را ساخته است که بر اساس حلقه های عروسی عتیقه یهودی که در قرون وسطی در اروپا رایج بود، ساخته شده است. این حلقه دارای یک ساختمان با شکوه است که نمادی از معبد در اورشلیم است که توسط رومی ها نابود شده است و همچنین خانه های زناشویی زن و شوهر. کوهن می گوید که در هنگام دعا کمک می کند تا افکار خود را تمرین کند.

 

 

Joseph Cohen

 

جوزف کوهن، همسر کلوئه کوهن است و خود را یک یهودی برجسته تورا می داند، به این معنا که او از دستورات در کتاب مقدس یهودی پیروی می کند. او سه بار در روز در کنیسه های محلی و در خانه اش عبادت می کند. او یک گلدان طلیت (شال نماز) با تیچیتیت (رشته یا گره های گره خورده) و تیفیلین (جعبه چرمی با بند های متصل به آن) روی سر و بازوی خود دارد. او می گوید: "فرآیند تولید [یک تیفیلین] باور نکردنی است." "آنها چرم را به شکل شگفت انگیز فشار می دهند. در جعبه ها مقبره های قانون یهودی از تورات است. بنابراین چیزهایی مانند "وحدت خدا" در آنجا وجود دارد.

 

 

"من کاملا از یهودیت پیروی می کنم و در تالمود - که سنت شفاهی یهودیان است - فرمان داده می شود که تفیلیین از مواد خاصی ساخته شود که بر روی نوع خاصی از کاغذ با نوع خاصی از جوهر نوشته شده . بنابراین ما یک کتاب مقدس را در اورشلیم جمع آوری کردیم و نوشتن مقبره ها را تکمیل می کنیم. سپس آنها را قبل از قرار دادن درمقبره آنها را در جعبه ها به روش خاصی قراروبر پیشانی قرار میدهیم. این یک تجربه باور نکردنی بود. نوع تیفیلین من بسیار، بسیار نادر است. "

 

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید

نویسنده:Chrisbethell

مترجم:شروین

 

=============================================

================================================================

========================================

=======================================================

  mandana2000

=========================

سلام به دوستای عزیزم.خوشحالم که یه بار دیگه و تو این روز بزرگ در خدمتتون هستم.عیدتون مبارک.

این پست رو اختصاص دادم به جدیدترین خبر مربوط به ایران که شده سر تیتر همه ی روزنامه ها و مجله های خبری دنیا...

؟؟؟؟terrorism

ایران برای اولین بار پس از ۳۵ سال٬ ۶ موشک به سمت مقر داعش در یک کشور منطقه پرتاب کرده. ۶ موشک در ۳۵ سال.آن هم فقط برای دفاع از حقوق ملت خود در برابر تجاوز و قتل عام...................

آمریکا - به گزارش وزارت دفاع ایالات متحده - تنها در سال ٬۲۰۱۶ ۲۶۱۷۱ بمب در کشورهای خاورمیانه و شمال أفریقا خالی کرده است. ۷۲ بمب در روز.

و البته این به غیر از صدها هزار بمب و موشکی است که در طول یک دهه گذشته کشورهای خاورمیانه را با آن‌ها با خاک یکسان کرده. به غیر از موشک‌هایی است که رئیس‌جمهور آمریکا در حال «کیک شکلاتی» خوردن٬ از فاصله ۱۰ هزار کیلومتری٬ فرمان شلیک آن‌ها را صادر کرده. به غیر از «مادر بمب‌ها» و سایر سلاح‌هایی است که هر از گاهی برای «آزمایش» یا «قدرت‌نمایی» در یکی از کشورهای منطقه استفاده می‌کند.

 

کسانی که می‌گویند ایران در منطقه «جنگ‌افروزی» می‌کند٬ موشک‌ها را بشمارند.

 

تهیه کننده:ماندانا

===============================

=======================================

================بخش دسترسی=====

 

فطریه ی ماهک.....................(بخش دوم)

 
موضوع: متفرقه
  |  
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 36 درجه
نظرات (3)