برای دانلود فایل ها از اینترنت برنامه های متعددی عرضه شده است که به شما در مدیریت دانلود ها کمک کرده و همچنین سرعت دانلود شما را افزایش میدهند ، یکی از قابلیت های مهم این برنامه ها امکان قطع دانلود و ادامه دانلود در زمان های دیگر از ادامه مقدار دانلود شده فایل میباشد.

در این مطلب از میان برنامه های مختلف مدیریت دانلود برنامه Download Accelatore Plus یا به اختصار DAP برای آموزش انتخاب شده است.

 

برای استفاده از این برنامه ، بعد از نصب برنامه مطابق دستور العمل زیر اقدام مینمائید:

با توجه به شکل زیر بر روی لینک مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Download With Dap  را بزنید

تا صفحه زیر نمایان شود.

 حال بر روی گزینه SAVE  کلیک کرده و با توجه به شکل زیر آدرس محل مورد نظر را انتخاب کنید.
پس از انتخاب کردن صفحه زیر برای شما نمایان می شود که نشان دهنده  این است که فایل مورد نظر با چه سرعتی دانلود می شود و دیگر اینکه حجم و زمان دانلود چقدر می باشد.اگر فایل شما بیش از اندازه سنگین بود یا از خطوط Dial-Up استفاده می کردید می توانید با زدن دکمه Cancel  و انتخاب گزینه Yes  ادامه دانلود را  مدتی بعد  انجام دهید.

 البته این را هم باید گفت که این کار در صورتی امکان پذیر می باشد که گزینه Reseume Suported  برای شما فعال باشد در غیر این صورت می نویسد Reseume Not Suporte .

 و اگر خواستید دوباره دانلود فایل مورد نظر را ادامه دهید برنامه را باز کرده و  روی فایل دوبار کیلیک کنید و گزینه زیر را بزنید.در انتهاب اضافه میکنم که برنامه های متعددی مشابه برنامه DAP وجود دارند که عملکرد و نحوه استفاده مشابهی دارند ، مانند نرم افزارهای Internet Download Manager و Flash Get که از آنها نیز میتوانید استفاده نمائید.

 

نویسنده محمد صادق تواضعی