سرمایه هر وب سایت و یا وبلاگی بازدید کنندگان آن هستند ، در غیر اینصورت مطالب آن جز برای آرشیو شدن در تاریخ ثمری نخواهند داشت. لذا شما خوانند همحترم این مقاله از خود میپرسید "بهترین روش برای کسب بیشترین بازدید کننده چیست؟" پاسخ به این سوال کمی مشکل میباشد زیرا "بهترین" وجود ندارد ، شما به عنوان صاحب یک وب سایت و یا وبلاگ باید کوشش های فراوانی برای جذب بازدید کننده خود انجام دهید.

برای جذب بازدید کننده شما باید تمامی تلاش خود را نموده و با نوآوری در اعمال خود سعی در کسب بیشتری بازدید کننده را داشته باشید ، موارد زیر نکات مفیدیست که برای شروع میتواند مناسب باشد.

 

۱) زیبایی وبلاگ و آراستگی مطالب

مهمترین نکته ای که هر بیننده ای را در نظر اول جذب وبلاگ شما میکند ، ظاهر وبلاگ شما میباشد ، اگر شما از رنگ بندی خوبی استفاده ننمائید ، اگر رنگ فونت مطالب شما ناخوانا باشد ، و یا از تصاویر بی کیفیت و یا خیلی بزرگ که باعث درهم ریختگی متن تان میشود استفاده نمائید ، باعث دلزدگی و آزدگی فرد بیننده در نگاه اول خواهد شد.

لذا در انتخاب قالب وبلاگ خود ، استفاده از لوگو مناسب و زیبا ، استفاده از تصویر پس زمینه جذاب کوتاهی نکنید!

نکته: به حجم وبلاگ خود بسیار توجه نمائید ، هر چه از تصاویر با حجم بالا در وبلاگ خود استفاده نمائید درصد بازدید کننده شما به همان میزان کمتر خواهد شد!

 

۲)تبادل لینک

شاید به جرئت بتوان گفت مهمترین عامل برای جذب بازدید کننده بیشتر تبادل لینک با وبلاگ ها و یا وب سایت های دیگر میباشد ، شما میتوانید با برقراری ارتباط دوستی با دیگر وبلاگ نویسان با آنها تبادل لینک نمائید بدین گونه طیف مخاطب گسترده تری را به وبلاگ خود جذب مینمائید.

پیشنهاد اکید من برای تبادل لینک به شما این است که ، تلاش نمائید تا با وبلاگ نویسان دیگر خارج از سایت پردیس گیم تبادل لینک نمائید ، زیرا هنگامی که وبلاگ خود را بروز مینمائید ، مطالب شما به راحتی در دید علاقه مندان (کاربران پردیس گیم) قرار میگیرد ، اما اگر تبادل لینک با وبلاگ های دیگر که خارج از سایت پردیس میباشند ، بازدید کننده بسیار بیشتری جذب وبلاگ شما خواهند شد.

 

۳)ثبت نظر

یکی دیگر از روش های مهم در جذب بازدیدکننده اقدام به ثبت نظر برای مطالب وبلاگ های دیگر میباشد ،‌هنگامی که شما نظر خود را در وبلاگی ثبت مینمائید باید مشخصات و آدرس خود را به درستی ثبت نموده تا خواننده نظر شما ، به مشاهده وبلاگ شما کنجکاو شده و از وبلاگ شما بازدید به عمل آورد. مانند بند فوق به شما توصیه میکنم تا اقدام به پیام گذاشتن برای مطالب وبلاگ نویسان خارج از سایت پردیس گیم نمائید ، لزا وبلاگ نویسان PersianBlog,BlogFa, MihanBlog, BlogSpot در اولویت قرار دارند.

نکته: سعی نمائید ابتدا مطلب نگارنده را با دقت مطالعه فرمائید و بعد اقدام به گذاشتن پیامی مرتبط با مطلب ثبت نمائید ، زیرا ثبت نظر فقط به قصد تبلیغات ممکن است اثر خوبی بر روی خواننده نداشته باشد و خواننده را جذب وبلاگ شما ننماید.

اما به هر حال این روش ساده ترین و پرفایده ترین روش از میان روش های موجود در این مقاله میباشد.

 

۴)تبلیغات اینترنتی
یک نویسنده وبلاگ و یا وب سایت برای جذب بازدید کننده از هر مکانی برای تبلیغ وبلاگ خود استفاده مینماید ، قرار دادن آدرس وبلاگ در امضای خود در سایت ها و تلار های مختلف ، ثبت وبلاگ در پروفایل کاربری خود در تالار های دیگر ، ارسال ایمیل به تمامی دوستان ،‌قرار دادن آدرس وبلاگ در Status یاهو مسنجر و یا گوگل تاک ، ارسال آدرس خود در چت روم های مختلف و هزاران مکان تبلیغاتی مجانی دیگر...

در مجموع شما باید از هر محلی برای ثبت آدرس خود استفاده نمائید!

 

۵) کلمات کلیدی (Tag ها)

در صورتی که از سرویس وبلاگ پردیس گیم استفاده مینمائید ، هنگام ثبت مطلب جدید متوجه کادری با عنوان "کلمات کلیدی(Tags)" شده اید ، این کلمات باید کلمات مهم شما در مطلبتان باشد ، این کلمات در بخشی از صفحه که فقط برای موتور های جستجو قابل مشاهده میباشد ُ‌قرار خواهند گرفت و به قرار گرفتن وبلاگ شما در موتور های جستجو کمک زیادی خواهد نمود! لذا استفاده از کلمات کلیدی را دست کم نگیرید!

 

۶) ثبت آدرس وبلاگ در موتور های جستجو

بی شک بزرگترین منبعی که بازدید کنندگان وبلاگ و یا وب سایت شما آدرس شما را پیدا خواهند نمود ، استفاده از موتورهای جستجو به خصوصو گوگل می باشد ، لذا برای قرار گرفتن در لیست جستجوی گوگل ،‌و همچنین بالا آمدن رنک وبلاگتان در موتور های جستجو بهتر است خودتان اقدام به ثبت آدرس وبلاگتان در موتور های جستجو نمائید. برای انجام این موضوع به راهنمای کوچک زیر توجه فرمائید.

 

معرفی به جستجوگر گوگل ( Google )
جهت معرفی وبلاگ به جستجوگر گوگل به این http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl بروید آدرس اینترنتی وبلاگ را در قسمت URL و توضیحی مختصر درباره وبلاگ را در بخش Comments بنویسید .. لازم به ذکر است که گزینه Comments اختیاری است و میتوانید آنرا پر نکنید. در ادامه کلمه موجود در تصویر را در زیر آن و دربخش مربوطه بنویسید و در نهایت دکمه Add URL را بفشارید تا پیغام مربوط به ارسال موفقیت آمیز آدرس وبلاگ به گوگل نمایش داده شود.

معرفی به جستجوگر یاهو ( Yahoo )
برای معرفی رایگان سایت یا وبلاگ به جستجوگر یاهو لازم است تا یک نام کاربری از یاهو داشته باشید که میتوانید از ایمیل یاهو یا آی دی پیام رسان یاهو( یاهو مسنجر) استفاده کنید. پس از رفتن به http://submit.search.yahoo.com/free/request به جستجوگر یاهو و ورود نام کاربری یاهوی خود و کلمه عبور آن وارد صفحه ای دیگری خواهید شد که میتوانید آدرس وبلاگ خود را ثبت کنید. همانطور که در تصویر می بینید این صفحه دارای دو ورودی است که میبایست در روبروی عبارت Enter the URL for your page آدرس وبلاگ خود را وارد کنید. همچنین گزینه دیگری برای ورود آدرس RSS وبلاگ نیز وجود دارد که البته اختیاری است ولی پر کردن آن به جستجوی بهتر مطالب وبلاگ شما کمک خواهد کرد. پس از ورود آدرس وبلاگ دکمه Submit URL را بفشارید تا صفحه دریافت موفقیت آمیز آدرس وبلاگ شما توسط یاهو نمایش داده شود.

معرفی به جستجوگر( Msn )
معرفی وبلاگ به جستجوگر Msn بخصوص از این جهت که جستجوگری در حال پیشرفت است و احتمالا نقش بیشتری در نسخه های جدید سیستم عامل ویندوز بازی می کند توصیه میشود. برای معرفی وبلاگ به http://search.msn.com/docs/submit.aspx?FORM=WSDD2 به این جستجوگر رفته و روبروی عبارت Characters کلمه نوشته شده در تصویر بالای آن و در پایین عبارتType the URL of your homepage آدرس وبلاگ خود را وارد کنید سپس دکمه Submit URL را بزنید.

 

در نهایت باید اضافه کنم که جدای تمامی روش های ذکر شده در این مقاله کلید اصلی و مهمترین نکته در مطالبی است که در وبلاگ خود منتشر مینمائید ، شاید با تبلیغات زیاد بتوانید بازدید کننده زیادی را در طی مدته محدودی کسب نمائید ، اما هنگامی که وبلاگ خود را به صورت مرتب بروز ننمائید و یا از مطالب بیهوده و قدیمی استفاده نمائید نمیتوانید بازدیدکنندگان خود را حفظ نمائید.

لذا سعی در تولید مطالب زیبا و مفید از هیچ تلاشی کوتاهی ننمائید.

امیدوارم این مقاله کوتاه در جهت جذب بازدید کننده بیشتر برای وبلاگ شما مفید بوده باشد.