X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
Ganji king of theGame
 
تاریخ عضویت: 1390/08/27
تاریخ ایجاد وبلاگ: 1390/08/30
تعداد مطالب: 11
تعداد ارسال های تالار گفتگو: 1708
 pc  ps2  x360 
 
درباره وبلاگ
در این وبلاگ موضوعات مربوط به ورزش های رزمی قرار میگیرد
::. هنر رزمی بهترین هنر دنیاست .::
 
منو اصلی
موضوعات
آرشیو ماهیانه مطالب
پیوند ها
آمار بازدیدکنندگان
خوراک خور (RSS Feed)
 
 

 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
 
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۷:۵۶ ب.ظ  ::  موضوع: شماره 1
 

:: نکات طلایی در درگیری های خیابانی ( دفاع شخصی ) | Gold Tips in street clashes ::

قسمت اول (نکات قبل از درگیری )‌

به نام خدا

در این وبلاگ برای شما عزیزان مطالبی و نکاتی درباره دفاع شخصی در چند قسمت آماده میشود .. حتما نکته نظرات خود را بنویسید .

....

حتما پیش آمده که خواسته و نا خواسته وارد یک درگیری فیزیکی شده باشید .. و یا با سارق یا مزاحم و یا ارازل خیابانی برخورد کرده باشید . اما در این مواقع چه آن فرد قصد جان و مال شما را داشته باشند و چه موارد دیگر لازمه اجرای فنون رزمی در این موارد الزامی است . زیرا هر فردی باید در هر موقعیتی آماده دفاع از خود باشد .. آمادگی جسمی و ذهنی.


و حال نکته اول آمادگی جسمانی | Fitness :

آمادگی جسمی با ورزش کردن و حفظ سلامت جسمانی بدست می آید .. اصولا امادگی جسمی در هر مواردی کار آمد بوده و تنها به درگیری منتهی نمیشود .. در زندگی روز مره نیز آمادگی جسمانی حرف اول را میزند . به طور مثال با موتور سیکلت و یا اتوموبیلی تصادف میکنید .. درصد آسیب جسمانی شما به امادگی جسمانیتان بستگی دارد . ممکن است با یک تصادف خیلی کوچک استخوان دست و پایتان شکسته و یا آسیب بیند اما اگر یک ورزشکار خوب و اماده باشید به جز کوفتگی کوچک چیزی دیگری گریبانگیرتان نمیشود .


نکته دوم آمادگی ذهنی | Mental Preparation :

در یک خیابان قدم میزنید و یا به موسیقی گوش میدهید و اصلا منتظر یک کیف قاپ و یا یک فرد شرور را ندارید .. در این موقیعت شما در لول قرمز آمادگی ذهنی قرار دارید و حواستان کاملا مشغول است و اصلا به محیط اطرافتان توجهی ندارید .. نداشتن آمادگی ذهنی و توجه به محیط و افراد ممکن است به غیر از در گیری منتهی به جانتان شود .. مانند مثال برخورد با یک ماشین و یا افتادن در یک چاه و غیره . حضور ذهن و توجه هر فرد به سه منطقه سبز و زرد و قرمز تقسیم میشود . اگر در منطقه قرمز باشید هر چیز ممکنی میتواند گریبان گیرتان شود .. اگر در منطقه زرد امادگی ذهنی باشید به ان معناست که به محیط اطرافتان توجه کمی دارید و حواستان جمع است . و در نهایت منطقه سبز که در این لول شما دارای حضور ذهن کامل هستید و به محیط و افراد دور و برتان توجه دارید .. امادگی ذهنی به مراتب بسیاز مهم تر است امادگی جسمی است .


نکته سوم پرهیز از درگیری | Avoid conflicts :‌

درگیری فیزیکی میتواند با هر محرکی به وجود آید .. یک نگاه مستقیم که موجب جلب توجه گردد .. یک موضوع که موجب درگیری میشود . یک لحن نا مناسب و توهین و یا برخورد با ارازل و اوباش خیابانی و هزاران موارد دیگر میتواند زمینه یک درگیری مفصل را ایجاد کند .. اما اینجاست که باید شما از درگیری بپرهیزید و یا با صحبت فرد مربوطه را به آرامش و صلح دعوت کنید .. اگر یک رزمی کار باشید و یا یک ورزشکار این مورد از اصول اخلاق شما به شمار می آید .. فنون باشگاه و تمرینتان مربوط به باشگاه است و در موقیعت های خاص باید از آنان استفاده کنید نه هر درگیری ساده ای .. گاهی اوقات یک بحث ساده دوستانه میتواند موجب درگیری شود .. پس هیچگاه مقدمه دعوا را فراهم نکنید و سریعا از مکان و یا فرد دور شوید و به حرف هایش توجهی نداشته باشید .. بعضی افراد هستند که مانند مثال اگر یک تنه غیر عمد در مترو و یا هر مکانی بخورند میشوند بزن بهادر .. چنین افرادی خود را پیروز میدانند و از غرورشان اطمینان دارند اما متاسفانه این موضوع بر عکس است و به ضررشان منتهی میشود و جز درگیری و خرد کردن اعضاب یک دیگر منفعتی ندارد .


 ....

نکات بعدی را در قسمت دوم بخوانید

قسمت بعدی : ( فنون ساده برای دفاع از خود )

باتشکر

 
 
 
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 22 درجه