X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
بهنام20
 
تاریخ عضویت: 1392/06/03
تاریخ ایجاد وبلاگ: 1392/09/12
تعداد مطالب: 73
تعداد ارسال های تالار گفتگو: 14
 
درباره وبلاگ
 
منو اصلی
موضوعات
آرشیو ماهیانه مطالب
پیوند ها
آمار بازدیدکنندگان
خوراک خور (RSS Feed)
 
 

 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
 
پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۴:۲۷:۲۴ ب.ظ  ::  موضوع: متفرقه
 

و باز هم همان بحث همیشگی در دنیای بازی های ویدئویی؛ PC بهتر است یا کنسول اختصاصی؟ مسلما هردوی اینها به یکدیگر مرتبط و تا حدودی وابسته هستند اما تفاوت ها را نیز نمی توان نادیده گرفت. در این پست می توانید پنج دلیل برتری PC نسبت به کنسول ها را مشاهده کنید. در ادامه مطلب ما با همراه باشید.

 

-

۱- سخت افزار بهتر، گرافیک (و رزولوشن) بهتر، نرخ فریم بالاتر

بعضی از گیمرها گرافیک را مهم ترین عنصر یک بازی می دانند و برخی دیگر به داستان، گیم پلی و… توجه می کنند. دلیلی وجود دارد که بعضی ها بجای Ford Focus به سراغ Ferrari می روند؛ زیرا عملکرد و ظاهر هر دو مهم هستند. برای گرافیک و جلوه ها در نسخه PC بازی ها بخاطر سخت افزار نامحدود این پلتفرم، نمی توان حد و مرزی تعیین کرد و در اکثر عناوین، برتری نسبت به کنسول ها دیده می شود. همچنین مسئله نرخ فریم را نباید از قلم انداخت؛ در کنسول های بازی (مثلا نسل هشتم) حداکثر نرخ فریمی که تا به حال دیده ایم ۶۰ و بسیاری از بازی ها بر روی ۳۰ قفل می شوند اما برای PC در این مورد هم نمی توان محدودیتی تعیین کرد و این فریم می تواند به نسبت رزولوشن، گرافیک و… با توجه به سخت افزار شما هر عددی باشد.

۲- مادهای بازی ها

وقتی بازی ای برای کنسول ها عرضه می شود، شما تنها محتوای بخصوصی بدست می آورید. اما اکثر بازی هایی که برای PC عرضه می شوند، توسط جامعه طرفداران این پلتفرم تجربه شده و این افراد ماد ها و محتویات اضافه ای را برای بازی می سازند که دیگران می توانند از آن استفاده کرده و لذت ببرند. حتی بازی های قدیمی با یک ماد بافتِ گرافیکی می توانند به زندگی باز گردند.

۳- اجرای هر بازی در هر زمانی

شاید این مورد کمی مبهم باشد؛ دارندگان کنسول های PS3 و Xbox 360 دیگر نمی توانند عناوین مورد نظر این پلتفرم ها را بر روی PS4 و Xbox One اجرا کنند. با اینکه سخت افزار PC روز به روز بهتر می شود، شما می توانید بازی های قدیمی و حتی عناوینی که در نسل ششم و پنجم برای این پلتفرم عرضه شده اند را تجربه کنید. PC ها هیچ وقت تجربه دوباره بازیِ قدیمی مورد علاقه تان را غیر ممکن نمی کنند. حتی بازی های بسیار قدیمی با نرم افزارهای Emulator قابل اجرا هستند.

۴- گزینه های کنترلر نامحدود

در موس و کیبورد، شما گزینه های نامحدودی برای انتخاب کنترل های بازی دارید. آیا طرفدار موس و کیبورد هستید یا گیم پد (کنترلر) را ترجیح می دهید؟ حتی اگر طرفدار کنترلر باشید، می توانید آن ها را به PC خود وصل کنید، پس انتخاب با شماست و محدودیتی در این مورد هم وجود ندارد.

۵- سخت افزار قابل ارتقا

وقتی کنسولی معرفی می شود، شاهد ده ها مقاله و مطلب و بحث در مورد قدرت آن هستیم؛ می دانید چه کسانی هیچ وقت در این بحث دخالت نمی کنند؟ گیمرهای PC. زیرا آن ها می دانند که حتی اگر قطعاتشان قدیمی شده و قدرت لازم را نداشته باشد، با هزینه کردن می توانند آن را ارتقا دهند و چه بسا این ارتقا باعث می شود قدرت سخت افزاری، دیگر با کنسول های مورد نظر قابل مقایسه نباشد.

 

پست ۵ دلیل برای بازی کردن با کنسول های اختصاصی بزودی  قرار می گیرد.

 

داغ کنید تا بقیه هم ببینند

 
 
 
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 14 درجه