X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
amir7248
 
تاریخ عضویت: 1393/06/17
تاریخ ایجاد وبلاگ: 1393/11/02
تعداد مطالب: 75
تعداد ارسال های تالار گفتگو: 0
 
درباره وبلاگ
nothing is true - everything is permitted
دوستانی که عضو پردیس گیم نیستند و قادر به ثبت نظر نیستند میتوانند نظرات خود را به ادرس email زیر بفرستند:
amirmardy@gmail.com
برای مشاهده مطالبی که قبل از تیر ماه 96 نگاشته شده اند باید از ف.ی.ل.ت.ر شکن استفاده کنید!!
 
منو اصلی
موضوعات
آرشیو ماهیانه مطالب
پیوند ها
آمار بازدیدکنندگان
خوراک خور (RSS Feed)
 
 

 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
 
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۸:۳۴ ق.ظ  ::  موضوع: مذهبی
 

امام حسین (ع):"من براى امر به معروف و نهى از منكر قيام كردم"

به پارک رفته بودم تا کمی ورزش کنم.دختر و پسری را دیدم همدیگر را در آغوش داشتند و سیگار میکشیدند.دیدن چنین صحنه ای در تهران عادیست ولی این بار یک فرق مهم داشت.دخترک 10-11 ساله بود.پسر هم.خواستم چیزی بگویم دیدم دو مرد هر کدام نزدیک 40 یا 50 ساله کنار این دختر و پسر ایستاده بودند با فاصله شاید دو متر آن طرف تر.نزدیک تر رفتم, دیدم دارند درباره گرانی و اجاره نشینی صحبت میکنند بی توجه به اتفاقی که داشت کنارشان می افتاد.خواستم به دو پدر بزرگوارمان بگویم "خب شما که این طفلک ها را میبینید که خطا میکنند چرا بهشان تذکر نمیدهید؟آنها نمیدانند چه در آینده در کمین شان است شما که میدانید"بعد کمی فکر کردم گفتم من به بزرگتر نصیحت کنم؟مستاصل شدم.برگشتم خانه ولی وقتی کمی فکر کردم دیدم باید چیزی میگفتم.به بزرگتر ها شاید.یا اگر نه به کوچکتر ها ولی خب پشیمانی که فایده ای ندارد,دارد؟
تصمیم بر این گرفتم تا دیگر این اشتباه را تکرار نکنم.میدانید بد بارمان آوردند.هر سال برای امام حسین (ع) هیئت و دسته برگزار کردند ولی رفتار و کردار ایشان را یادمان ندادند.امام حسین (ع) شده اند شاه راهی برای رفع حاجات و دفع بلایا.یادمان ندادند که راهشان را ادامه بدهیم فقط یادمان دادند هر وقت مشکلی داشتیم یادشان بیفتیم.دسته امام حسین(ع) را نشانمان دادند ولی منش و روش حضرت را نه.خب همین قدر هم برایشان کافی است چون قصد این راه را ندارند.
نتیجه؟ این که در تنها حکومت شیعی جهان دیگر اثری از امر به معروف و نهی از منکر نیست ,چیزی که امام حسین(ع) برای آن قیام کردند.این که فساد (از هر نوعش) هر روز ادم های بیشتر و جوانتری را به دام می اندازد.از غربی ها غربی تر شده ایم.حتی خود غربی ها هم اینقدر "به من چه" نمی گویند.در مقابل هر یک از این مصیبت ها هر کدام از این خطا ها امر به معروف و نهی از منکر مثل پیشگیری و درمان اند ولی خب کجاست پیش گیرنده و کجاست درمانگر؟
این حرف ها را مثل یک منتقد بی ریشه نمیزنم اگر الان این حرف را میزنم چون شخصا شروع به ادامه این راه کردم. شما هم شروع کنید.اگر سیستم و حکومت و دولت کارشان را خوب انجام نمیدهند ما که نباید همه چیز را ول کنیم به امان خدا بگوییم خب وظیفه ما که نیست.اتفاقا اصل ماجرا مربوط به ماست .اصل وظیفه به گردن ماست.مردم باید خودشان آمران معروف و ناهیان منکر باشند.خودمان باید به داد خودمان برسیم.
رسول خدا (ص) درباره اهميت و جايگاه ويژه امر به معروف و نهى از منكر می فرمايند: «كسى كه امر به معروف و نهى از منكر كند، جانشين خدا در روى زمين و جانشين كتاب خدا و جانشين رسول خداست» ميزان الحكمة، ج 3، ص 80
حضرت على (ع) فرموده ‏اند: «قوام شريعت [دين‏] امر به معروف و نهى از منكر است» غرر الحكم، ج 2، ص 400
امام باقر (ع) نيز در حديثى می فرمايند: «امر به معروف و نهى از منكر راه پيامبران است. برنامه افراد صالح و شايسته است. واجبى است كه ساير واجبات در گرو آن اقامه مى‏شوند. امنيت راه ‏ها در سايه آن حاصل مى‏شود. حليت كسب‏ ها به سبب آن است. در سايه امر به معروف و نهى از منكر است كه دشمنان را به رعايت انصاف وادار می سازد، كارها در سايه امر به معروف و نهى از منكر به سامان می ‏رسد».

 

 

 
 
 
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 26 درجه