X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
Ali jamali Hajyani
 
تاریخ عضویت: 1394/11/03
تاریخ ایجاد وبلاگ: 1394/12/09
تعداد مطالب: 35
تعداد ارسال های تالار گفتگو: 0
 
درباره وبلاگ
 
منو اصلی
موضوعات
آرشیو ماهیانه مطالب
پیوند ها
آمار بازدیدکنندگان
خوراک خور (RSS Feed)
 
 

 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 
 
يكشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۰:۰۳ ب.ظ  ::  موضوع: PRAETORIANS
 

ايماگاوا يوشيموتو: ( ١٥١٩- ١٢ ژوئن ١٥٦٠ ): دايميو يوشيموتو ايماگاوا حاكم قدرتمند سوراگا بود ( استان امروزى Shizuoka ) و يكى از سه جنگ سالار منطقه مركزى ژاپن بود.

اعتقاد بر اين است كه خاندان ايماگاوا شاخه اى از قبيله نجيب ميناموتو است و از اين قبيله سرچشمه گرفته اند. به اين ترتيب ، گفته مى شود كه او دندان هاى خود را سياه كرده، ابروهاى خود را تراشيده و در كل استان بر روى يك تخت روان زيبا مانند نجيب زاده  و به مراتب بيشتر از اينكه يك مرد اهل جنگ باشد بوده است ( اهل زرق و برق و تجملات بودن بيشتر از اينكه يك مرد جنگجو باشند )

يوشيموتو فرزند سوم ايماگاوا Ujichika، دهمين رئيس قبيله ايماگاوا بود اويشيكا شش پسر داشت كه سه نفر از آنها به معابد فرستاده شدند تا راهب شوند. يوشيموتو يكى از آن سه نفر بود پدر وى در اثر بيمارى در تابستان 1526 درگذشت و برادر بزرگتر او Ujiteru نيز ده سال ناگهان درگذشت. قبيله ايماگاوا به دو جناح تقسيم شد، آنهايي كه از برادر ناتنى بزرگتر حمايت مى كردند و كسانى كه انتظار داشتند يوشيموتو زمام امور را به دست بگيرد. در ژوئن سال 1536، جناح ها با جنگ رفتند كه به پيروزى حاميان يوشيموتو انجاميد.

وى كه كنترل خاندان ايماگاوا را به دست گرفته بود، با خواهر جنگ سالار رقيب خود، تاكدا شينگن ازدواج كرد و اتحادى را ايجاد كرد تا شينگن جاه طلب را از سرزمين هاى ايماگاوا حفظ كند اين اتحاد در سال 1552  به هنگامى كه پسر شينگن با دختر يوشيموتو ازدواج كرد، تقويت شد، وقتى پسر شينگن، يوشينوبو ازدواج كرد، يك ازدواج مناسب سياسى ديگر بين پسر و وارث يوشيموتو (  Ujizane ) و دختر جنگ سالار رقيب خود، هوجو اوجياسو در سال 1554 برقرار شد. و دختر شينگن با پسر هوجو اوجياسو ازدواج كرد، بدين ترتيب اتحادى سه گانه ( كاى، سوروگا و ساگامى ) ايجاد شد.

در سال 1542، يوشيموتو ايماگاوا به اين فكر افتاد كه سرزمين خود را گسترش دهد و طى سالهاى بعد او سرزمين هاى توتومى و ميكاوا را ضميمه سرزمين خودش كرد و بعد از آن به اين فكر افتاد كه... 

كيوتو را بگيرد اما براى رسيدن به آنجا نياز به گرفتن استان اووارى، سرزمين اودا نوبوناگا داشت.

در سال 1560، با يك نيرويى كه ادعا شده چهل 40000 هزار نفر است ( در واقع اغراق بوده براى ايجاد ترس در صورت هر گونه مخالفت بالقوه)، 25000 هزار سرباز يوشيموتو از ميكاوا عبور كرده و وارد اووارى شدند در ارتش پيشتاز يك سامورايى ١٩ ساله به نام ماتسودايرا موتوياسو بود كه بعدها تبديل به ايه ياسو توكوگاوا شد ايه ياسو جوان از نه سالگى گروگان ايماگاوا بود وى براى تحويل وسايل مورد نياز مردان در قلعه Odaka كه اكنو در دسترس است فرستاده شده بود، زيرا سامورايى هاى ايماگاوا قبلا تعدادى قلعه هاى كوچكتر اودا را تسخير كرده بودند.

اين پيروزى ها باعث شده بود احساس امنيت كنند و گرماى روز باعث شده بود تا زره هاى خود را بردارند و  به خاطر شكست دادن اودا جشن بگيرند مطمئنا هيچ كس آنقدر بى پروا نيست كه اكنون به آنها حمله كند.

نبرد اوكه هازاما:

يوشيموتو ايماگاوا در چادر خود كه مانند اردوگاه جنگى بود اولين بار صداى جنگ را شنيد اعتقادش بر اين بود كه اين يك نزاع مستانه ( فكر كرده دارند دعوا مى كنند چون مست بودن )  در بين مردانش بود،از اردوگاه خارج شد تا تحقيق كند و از ديدن اينكه نيروهاى اودا حمله كرده اند شوكه شد همان طور كه در بين مردم تصور مى شود، در اردوگاه جنگى خود كشته شده است اما اينطور نيست هنگامى كه سربازان نوبوناگا به اردوگاه حمله كردند ايماگاوا و افرادش در حال استراحت بودند و براى جنگ آماده نشده بودند و سريعا اردوگاه خود را رها كردند و در فاصله 100 مترى به آنجايى رفتند كه درگيرى ها  در جريان بود گفته می شود که ایماگاوا با نیره دار موری  شینسوکه جنگید و سپس با سامورایی دوم اودا، هاتوری کوهیتا درگیر شد سر ایماگاوا پس از کشته شدن قطع شد ايماگاوا موقع مرگ تازه ٤١ سال داشت چندين گورستان براى يوشيموتو ايماگاوا وجود دارد، اگرچه گفته مى شود كه بقاياى او در معبد Daisei- ji در توووكاوا، منطقه ايشى دفن شده است.

 
 
 
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 5 درجه