X
تبلیغات
فروشگاه westbazi
 
 
 
لطفــا چند لحظه صبر نمائید...
 
بستن پنجره هشدار
 

چند شنبه‌ها با رضا

چند شنبه‌ها با رضا 

 عرض ادب و احترام خدمت کاربران و دوستداران رسانه تحلیلی-خبری پردیس‌گیم، این یک مقاله  شخصی است و هیچ ارتباطی به سایت پردیس گیم ندارد. قرار است در این سری مقالات جدید، هر هفته به معرفی و پیشنهاد فیلم و بازی برای شما عزیزان بپردازیم. شایان ذکر است که آثار معرفی شده در این سری مقالات لزوماً از بین آثار روز و مطرح انتخاب نمی‌شوند و بسته به موقعیت تغییر خواهند کرد.

سلام دوستان عزیزم، حالتون چطوره؟ این هفته قراره چند اثر با مضمون آخرالزمانی رو براتون معرفی کنم. البته با دو رویکرد متفاوت که شامل نگاه ناامیدانه و امیدوارانه می‌باشند. امیدوارم خوشتون بیاد.

قطعه‌ی پیشنهادی هفته: خورشید صحرا اثر برنت ریکس، لذت ببرید. چنانچه خوشتون اومد در صورت امکان قطعه رو درپلتفرم‌های مربوطه خریداری کنید.

پیشنهاد فیلم

مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)

مکس دیوانه

از اکشن سرتاسری و صحنه‌های هیجان انگیز مکس دیوانه لذت ببرید. این فیلم محصول 2015 و به کارگردانی جرج میلر می‌باشد. داستان فیلم حرف چندانی برای گفتن ندارد و بسیار تکراری است. نقطه قوت این فیلم صحنه‌های اکشن هیجان‌انگیز و جلوه‌های ویژه‌ی آن است که مورد توجه منتقدان و جشنواره‌های مختلف نیز قرار گرفت.

mad max

داستان این فیلم در دنیای پسا-آخرالزمانی در جریان است، جایی که منابع طبیعی به شدت کاهش پیدا کرده است و انسانیت در مواجه با این مشکلات رنگ باخته است. یک زن بر علیه یک حاکم مستبد شورش می‌کند تا به سوی سرزمین مادری خودش برود. در این بین مکس به او کمک می‌کند و در این بین دچار ماجراهایی می‌شوند...

شخصیت‌های اصلی این فیلم را تام هاردی در نقش مکس و شارلیز ترون در نقش فیوریسا تشکیل می‌دهند.

 

 جاده (The Road)

the road

اقتباس عالی جان هیلکوت از رمان تحسین شده کارمک مک‌کارتی نویسنده عنوان تحسين‌شده "جایی برای پیرمردها نیست" مخاطبانش را در جاده‌ای به سوی ناکجا آباد قرار می دهد. جاده ای که ما را از درون جنگل های مرده و خانه های متروکه به سوی دریای امید و ساحل آرامش‌بخش می‌برد.

the road 2009

 

در یک جهان آخرالزمانی خطرناک، جایی که تهدید همه جا در کمین است و هر کس به فکر بقای خودش می‌باشد، یک پدر  از فرزندش مراقبت می‌کند و با هم به سوی دریا در حرکت هستند.

فضای فیلم و رابطه‌ی شخصیت‌ها شما را به یاد بازی تحسين‌شده The Last of Us می‌اندازد. در حقیقت بازی مذکور از این فیلم الهامات زیادی گرفته است.

پیشنهاد بازی

بازی Death Stranding

dearh stranding

شاهکاری دیگر از استاد هیدِئو کوجیما، خالق سبک مخفی‌کاری و مجموعه‌ی پر افتخار متال گیر. Death Stranding عنوانی که هرچند با اقبال بازار و منتقدان (به نسبت آثار گذشته او) روبه رو نشد، اما از افتخارات هنرصنعت بازی به شمار می‌رود. دلیل این اهمیت بدون شک به مضمون و درون مایه داستانی بازی برمی‌گردد. داستانی در مورد انسانیت، صلح، متصل کردن جوامع دور افتاده. شاید به دلیل همین مضامین با ارزش بود که بازی نامزد دریافت جایزه بازی سال شد. بدون شک وجود همچين آثاری با این مضامین والای انسانی در هنرصنعت بازی مایه افتخار ما بازیبازان خواهد بود.

death stranding

یکی از مزایای وجود این آثار ارزشمند را می‌توان شناساندن دنیای بازی به دیگر افراد قلمداد کرد. شما از هجمه های جهانی بر علیه بازی‌ها آگاه هستید. در همچين شرایطی شما برای آشنا کردن دوستانتان با دنیای بازی Doom و Mortal Kombat که دارای گیم پلی فوق‌العاده اما خشونت بالا هستند، را پیشنهاد نمی‌کنید. (البته سوهٔ تفاهم نشه من هم مثل اکثر شما طرفدار این بازی های فوق‌العاده هستم، ولی برای افرادی که آشنایی با دنیای بازی ها ندارند خشونت این عناوین شدید و زننده به نظر می‌رسند از این جهت توصیه آن‌ها را مشکل می‌کند) ولی از طرفی بازی هایی شبیهDeath Stranding  با توجه به داستان خود و روایت سینمایی همچنین گیم پلی روان تر و آسان تر نسبت به بازی های گیم پلی محور انتخاب مناسب تری برای شناساندن دنیای بازی ها به دیگر افراد است.

 

خب، خیلی ممنون که مطالعه کردید. لطفا در بخش نظرات، دیدگاه خودتون رو با من و دیگر کاربران در میان بگذارید.

 

 

 


موضوع: چند شنبه‌ها با رضا

نظرات (8)
  |  
داغش کن!
درجه داغی این مطلب: 9 درجه